Seniorzy na klub muszą jeszcze poczekać

Fiaskiem zakończył się kolejny przetarg na przystosowanie lokalu przy ul. Norwida 2 na Klub Seniora. Choć były oferty, które mieściły się w budżecie założonym przez miasto, to żadna z nich nie spełniła wymagań formalnych.


Od kilku miesięcy Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która podejmie się remontu pomieszczeń w budynku przy ul. Norwida 2 na potrzeby Klubu Seniora. Jak dotąd bez skutku. Pierwszy przetarg Ratusz ogłosił jeszcze w lutym. Gdyby udało się go rozstrzygnąć, dziś prace remontowe byłyby już pewnie na finiszu. Niestety, ku rozczarowaniu świdnickich seniorów tak nie jest. Pierwsze postępowanie unieważniono, bo wszystkie oferty, które spełniały wymogi formalne okazały się za drogie. Do drugiego, ogłoszonego w lipcu przetargu nikt się nie zgłosił, więc w sierpniu miasto ogłosiło kolejny. Zdawało się, że tym razem nie będzie problemu z wyborem wykonawcy. Do postępowania przystąpiły trzy firmy, a dwie spośród złożonych ofert mieściły się w kwocie 419 tys. zł, które miasto zamierza przeznaczyć na ten cel. Postępowanie zostało jednak unieważnione.

– Przetarg na zaadaptowanie pomieszczeń w budynku przy Norwida na Klub Seniora będzie ogłoszony po raz kolejny. Liczymy, że tym razem wykonawcy spełnią wymagania formalne i niebawem będzie można rozpocząć realizację przedsięwzięcia – informowała w ubiegłym tygodniu Katarzyna Lis, rzecznik prasowy świdnickiego Ratusza. (w)