Sentyment do klubu

Nie wszystkim spodobał się pomysł rozbiórki dawnej świetlicy w Leszczanach. – Żal, budowaliśmy ją w czynie społecznym – mówi nasz czytelnik. Urzędnicy pocieszają, że wkrótce odnowiona będzie inna miejscowa świetlica.


– Trwa rozbiórka naszej świetlicy wiejskiej – mówi mieszkaniec Leszczan. – Mówiliśmy o niej – klub. Przy jego budowie pracowało wielu mieszkańców. Robili to w czynie społecznym. Sam pamiętam, jak w szkole cegły nosiliśmy. A teraz ten budynek się rozbiera zamiast w niego zainwestować, albo chociaż sprzedać. Szkoda.

Łukasz Burak, zastępca wójta gminy Żmudź, mówi, że temat rozbiórki świetlicy był konsultowany w ubiegłym roku na zebraniu wiejskim.

– Wszystko odbywa się za wiedzą i zgodą mieszkańców Leszczan – mówi wicewójt Burak. – Powodem rozbiórki jest bardzo zły stan techniczny budynku, który od wielu lat nie jest wykorzystywany. Gruz z rozbiórki ma zostać przeznaczony na utwardzenie drogi gruntowej w Leszczanach.

Budynek wraz z działką był kilkukrotnie wystawiany do sprzedaży, ale nie znalazł nabywcy. Mieszkańcy Leszczan korzystają ze świetlicy wiejskiej przy ul. Strażackiej. Rozstrzygnięto przetarg na remont tej świetlicy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here