Sentyment do klubu

Nie wszystkim spodobał się pomysł rozbiórki dawnej świetlicy w Leszczanach. – Żal, budowaliśmy ją w czynie społecznym – mówi nasz czytelnik. Urzędnicy pocieszają, że wkrótce odnowiona będzie inna miejscowa świetlica.


– Trwa rozbiórka naszej świetlicy wiejskiej – mówi mieszkaniec Leszczan. – Mówiliśmy o niej – klub. Przy jego budowie pracowało wielu mieszkańców. Robili to w czynie społecznym. Sam pamiętam, jak w szkole cegły nosiliśmy. A teraz ten budynek się rozbiera zamiast w niego zainwestować, albo chociaż sprzedać. Szkoda.

Łukasz Burak, zastępca wójta gminy Żmudź, mówi, że temat rozbiórki świetlicy był konsultowany w ubiegłym roku na zebraniu wiejskim.

– Wszystko odbywa się za wiedzą i zgodą mieszkańców Leszczan – mówi wicewójt Burak. – Powodem rozbiórki jest bardzo zły stan techniczny budynku, który od wielu lat nie jest wykorzystywany. Gruz z rozbiórki ma zostać przeznaczony na utwardzenie drogi gruntowej w Leszczanach.

Budynek wraz z działką był kilkukrotnie wystawiany do sprzedaży, ale nie znalazł nabywcy. Mieszkańcy Leszczan korzystają ze świetlicy wiejskiej przy ul. Strażackiej. Rozstrzygnięto przetarg na remont tej świetlicy. (mo)