Sentymentalnie, zabawnie i przebojowo

„Poparzeni Kawą Trzy” zagrają w świdnickim MOK 19 marca o godz. 17.00.

Wiosna w świdnickiej kulturze zapowiada się kwitnąco. Zadowoleni będą zarówno fani koncertowego grania, jak i miłośnicy polskich kabaretów z najwyższej półki.
Wiosenną jazdę muzyczną w Świdniku rozpocznie zespół „Poparzeni Kawą Trzy”. Grupa działa od 12 lat. Stworzyli ją pracownicy i dziennikarze dwóch stacji radiowych, RMF FM i Radia Zet. Formacja szybko zdobyła uznanie słuchaczy i wylansowała kilka znanych hitów. Wśród nich można wymienić choćby utwory: „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę cię”, „Okrutna zła i podła”. Skład grupy stanowią: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzyś Tomaszewski, Marian Hilla i Jacek Kret. Zespół wydał pierwszą płytę w 2011 roku. Autorem wszystkich tekstów grupy jest Rafał Bryndal, muzykę komponują członkowie zespołu.

„Poparzeni Kawą Trzy” mają na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich festiwalach i występy na scenach w całym kraju. Zagrali również na „Przystanku Woodstock” czy podczas tras „Lato Dwójki i Radia Zet”. W tej chwili zespół pracuje nad kolejnym krążkiem i musicalem. Koncert grupy odbędzie się w świdnickim MOK 19 marca o godz. 17.00. Bilety w cenach 70 zł (grupowe), 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu).
Dwa tygodnie później na scenie kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Tomasz Stockinger z recitalem „Już nie zapomnisz mnie”. Goście koncertu za sprawą najpiękniejszych szlagierów polskiego przedwojennego kina będą mieli szansę przenieść się o wiek wstecz. Recital poświęcony jest takim twórcom jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot i aktorom: Eugeniuszowi Bodo, Aleksandrowi Żabczyńskiemu czy Antoniemu Fertnerowi.
Tomaszowi Stockingerowi na pianinie będzie towarzyszył Stefan Gąsieniec, wielokrotnie nagradzany pianista jazzowy i kompozytor. Jest autorem muzyki m.in. do solowej płyty Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Koncert odbędzie się 1 kwietnia o 17.00. Bilety są dostępne w cenach: 40 zł (normalne), 35 zł (ulgowe) i 30 zł (grupowe).
Tydzień później na świdniczan czeka „beczka śmiechu”, a to za sprawą Kabaretu Hrabi. Grupa przyjedzie ze swoim najnowszym programem „Cyrkuśniki” i wystąpi 6 kwietnia dwukrotnie o 17.00 i 20.00. Bilety na Kabaret Hrabi są dostępne w cenach: 60 zł (miejsca brzegowe), 70 zł (pozostałe miejsca). (kal)

Jak kupić bilet?

Wejściówki na koncerty i kabaret można kupować tradycyjnie w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury. Bilety są również dostępne na stronie internetowej biletyna.pl.