Serce stanęło na „Wschodzie”

W Świdniku pojawiło się kolejne serce do zbiórki plastikowych nakrętek. Jego zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.


O to, gdzie dokładnie powinno stanąć nowe serce na nakrętki starosta Łukasz Reszka pytał świdniczan za pomocą Facebooka. Do wyboru były dwie lokalizacje, obie we wschodniej części miasta. – W sondzie więcej głosów zebrała lokalizacja w pobliżu stacji kolejowej „Świdnik Wschód”, ale w komentarzach przeważa lokalizacja przy rondzie im. Żołnierzy Wyklętych. Mamy twardy orzech do zgryzienia, bo obie lokalizacje są dobre. Do końca roku podejmiemy decyzję – mówił niedawno starosta.

I tak też się stało. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia serce na nakrętki stanęło w pobliżu ronda im. Żołnierzy Wyklętych, nieopodal marketu Kaufland. Jak wyjaśniał starosta, zdecydowała lepsza dostępność tego miejsca dla zmotoryzowanych.

To już czwarty pojemnik służący do zbiórki plastikowych nakrętek na cele charytatywne w Świdniku. Pierwszy w grudniu ubiegłego stanął w centrum miasta, w sąsiedztwie Galerii Venus. Kilka tygodni później podobny pojemnik przy bibliotece przy ul. Ratajczaka umieścił Urząd Miasta Świdnik. Serce na nakrętki znajdziemy również w okolicach targu i I LO.
(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here