Sesja o pandemii

Odbędzie się specjalna sesja rady powiatu krasnostawskiego, poświęcona sytuacji epidemicznej. Wcześniej jednak na ten temat będą dyskutować wójtowie wszystkich gmin w powiecie na konwencie, który został zaplanowany na poniedziałek 22 listopada w Kraśniczynie.

O zwołanie specjalnej sesji poświęconej wyłącznie sytuacji związanej z walką z koronawirusem w powiecie krasnostawskim wnioskował radny Leszek Janeczek, z zawodu lekarz. Wiadomo już, że takie posiedzenie odbędzie się, najprawdopodobniej 29 listopada br. Radny stoi na stanowisku, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć, jak podległy powiatowi szpital jest przygotowany do walki z czwartą falą pandemii, a jednocześnie uważa, by do mieszkańców poszedł mocny przekaz o tym, jak ważne są szczepienia.

– One nie ochronią nikogo przed zakażeniem się koronawirusem, ale szczepionka może uratować niejedno ludzkie życie – mówił Janeczek, który na co dzień styka się z chorymi na Covid-19.

Sesja rady powiatu krasnostawskiegi poświęcona czwartej fali koronawirusa ma odbyć się w poniedziałek 29 listopada. Jak twierdzi starosta Andrzej Leńczuk, zaproszenie zostało wysłane do lekarza kierującego Kliniką Chorób Zakaźnych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza. – Pan profesor na pewno ubogaci nasze obrady w statystyki, ale także przekaże wiele cennych rad – mówi A. Leńczuk.

Starosta podkreśla, że w ostatnich miesiącach odbyły się już dwie sesje powiatowe poświęcone sytuacji epidemicznej. – Niestety, na żadnej z nich rada nie wypracowała nawet stanowiska – zaznacza. – Liczę na to, że na kolejnej jakieś stanowisko zostanie przyjęte.

Wcześniej, bo już w poniedziałek 22 listopada w Kraśniczynie odbędzie się konwent wójtów gmin z powiatu krasnostawskiego. Podczas spotkania będzie omawiana sytuacja epidemiczna w powiecie, a zaproszenie na konwent dostali m.in. przedstawiciele powiatowego sanepidu oraz szpitala. Obecny ma być również wicemarszałek województwa lubelskiego, Michał Mulawa, który ma poinformować radnych o planowanych programach w nowej perspektywie unijnej 2021-2027. – Pierwsze przymiarki już są, zobaczymy, jakie będą fundusze – podkreśla A. Leńczuk. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here