Setki awansowanych i odznaczonych

1344 policjantów otrzymało w garnizonie lubelskim awanse na wyższe stopnie z okazji święta Policji. Posypały się też odznaczenia.


Uroczystości, które odbyły się 14 lipca, rozpoczęły się od oddania hołdu i złożenia kwiatów pod pomnikiem poświęconym pomordowanym policjantom II Rzeczypospolitej, a także przed tablicą upamiętniającą patrona lubelskiego garnizonu Policji – insp. Tadeusza Tomanowskiego oraz mszą św. w archikatedrze.

Łącznie w garnizonie lubelskim nominacje na wyższe stopnie otrzymało 1344 funkcjonariuszy.

– W korpusie oficerów młodszych awansowało 62 policjantów, w korpusie aspirantów- 614, w korpusie podoficerów- 601, natomiast w korpusie szeregowych – 67. Z kolei Odznaką „Zasłużony Policjant” Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował w lubelskim garnizonie łącznie 101 funkcjonariuszy: Minister przyznał 13 złotych, 21  srebrnych i 67 brązowych medali – informuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, członek zarządu województwa Sebastian Trojak, naczelnik Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji inspektor Marek Odyniec.

– Ostatni czas pokazał, jak trudna, pełna poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka jest nasza służba. Mam ogromną satysfakcję, że każdego dnia stawiacie czoła tak trudnym i niebezpiecznym zadaniom, rzetelnie wypełniacie słowa roty ślubowania. Za to Wam z całego serca dziękuję – powiedział inspektor Artur Bielecki, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

W tym roku Policja polska obchodzi 101. rocznicę powstania i 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here