Setne urodziny pana Jana

6 listopada Jan Mróz, mieszkaniec gminy Rudnik, obchodził setne urodziny. Pan Jan doczekał się dwójki dzieci, pięciu wnuków, siedmiu prawnuków i dwóch praprawnuczek.

Obecnie Jan Mróz mieszka u syna Tadeusza. Całe życie był związany z rolnictwem, ale zajmował się również stolarką i prowadzeniem sklepu spożywczego. Był założycielem Kółka Rolniczego w Równiankach, gdzie pełnił funkcję prezesa. Przez wiele lat był radnym w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Rudniku.

Pan Jan to również jeden z założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Równiankach, gdzie przez wiele lat sprawował funkcję prezesa zarządu. W swojej bogatej historii ma na koncie także działalność w Batalionach Chłopskich. Szanowny jubilat cieszy się dobrym zdrowiem i spędza jesień życia w gronie rodziny.

Pana Jana w dniu setnych urodzin odwiedzili: starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, kierownik KRUS w Krasnymstawie Justyna Przysiężniak, wójt gminy Rudnik Paweł Kucharczyk oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Duda. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here