Sezon drogowy w pełni

Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu. Ale bez nich trudno o remonty czy budowę dróg. Niebawem możemy nie przejechać częścią ul. Wojsławickiej, a na drogowców trafimy też na Hrubieszowskiej, Stephensona, czy Wiejskiej.

Intensywne prace drogowe trwają obecnie na ul. Wojsławickiej, która w najbardziej newralgicznym momencie – układania nowej nawierzchni asfaltowej – będzie najprawdopodobniej okresowo wyłączona z ruchu.
Oprócz tego drogowców można spotkać również na al. 3-go Maja, ul. Ogrodniczej, Bogdanowicza i innych. Na ul. Bogdanowicza drogowcy przygotowują nawierzchnię do ułożenia nakładki asfaltowej. Wkrótce utrudnień w ruchu będzie znacznie więcej.
– Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie cały czas rozstrzyga przetargi na kolejne zadania drogowe, wśród których są zarówno inwestycje dotyczące wymiany nawierzchni ulic jak i budowy lub remontów chodników – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma.
Jak można się spodziewać, już niebawem ekipy drogowców pojawią się m.in. na ulicy Hutniczej. Tam zakres prac obejmuje budowę kilkusetmetrowego nowego odcinka tej ulicy, która skomunikuje tereny chełmskiej podstrefy ekonomicznej. Nowej nawierzchni doczeka się również kolejny odcinek ulicy Hrubieszowskiej. Inwestycja, na którą miasto pozyskało dofinansowanie, dotyczyć ma wschodniej części tej ulicy – od mniej więcej skrzyżowania z ul. Parkową do skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Niebawem rozpoczną się prace na ulicach: Berezeckiego, Asnyka, Krańcowej, Wiejskiej i Stephensona czy też: Litewskiej, Wirskiego, Katedralnej i Wiejskiej, gdzie zakres robót ma dotyczyć przebudowy chodników. Wśród zadań, które mogą spowodować okresowe utrudnienia w ruchu są również inwestycje związane z miejscami parkingowymi, np. przy Przedszkolu Miejskim nr 8 czy na ul. Zachód.
Jak zapewniają urzędnicy, to nie koniec tegorocznych miejskich inwestycji. Na wyłonienie wykonawcy czeka jeszcze szereg innych zadań, w tym także tych dotyczących prac drogowych. (ptr)