Show pod znakiem?

Pomóż organizatorom Świdnik Air Festival, wielkiego pikniku lotniczego, który odbędzie w czerwcu przyszłego roku w Świdniku, wybrać logo imprezy. Głosowanie już ruszyło i potrwa do najbliższego czwartku 7 grudnia. Do wyboru są cztery propozycje przygotowane przez grafików Kagero Publishing i Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Jak głosować? Wystarczy wejść na oficjalny profil Świdnik Air Festival na Facebooku (https://www.facebook.com/%C5%9Awidnik-Air-Festival-1977713188994065/?ref=bookmarks). Do wyboru są cztery propozycje.
– Odpowiednie logo to istotny początek przygotowań do tego bardzo ważnego wydarzenia – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Chociaż oczywiście w sferze organizacyjnej już wiele się dzieje.
Air Festival jest zaplanowany od 8 do 10 czerwca 2018 roku na terenie trawiastego lotniska w Świdniku. Będzie jednym z setki wydarzeń, które znalazły się w, prowadzonym przez Ministerstwa Obrony Narodowej kalendarzu 100 imprez na 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Dzięki temu na świdnickim niebie będzie można zobaczyć pokazy samolotów wojskowych, ale również historycznych, cywilnych i sportowych.
Wydarzenie będzie się także wiązało z setnymi urodzinami słynnego pilota, gen. Tadeusza Góry i 80. jubileuszem otwarcia Szkoły Pilotów LOPP. Jak tłumaczą organizatorzy, Air Festival Świdnik 2018 ma być imprezą międzynarodową, ale również transgraniczną, stąd rozmowy z ekipami z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Czech i Niemiec. AK