Siatkarze przed play-off

W środę 31 marca siatkarze Arki/Tempo Chełm poznają trzeciego rywala, z którym przyjdzie im zmierzyć się w półfinałowym turnieju play-off o awans do I ligi. Wiadomo już, że chełmianie zagrają z Karpatami Krosno i AZS Częstochowa. Turniej barażowy odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia.


Siatkarze Arki/Tempo Chełm sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę i awansowali do półfinałowego turnieju play-off o pierwszą ligę. W pokonanym polu pozostawili faworyzowaną drużynę Enea KKS Kozienice. W pierwszych dwóch meczach rozegranych w Kozienicach najpierw gładko 3:0 zwyciężyli gospodarze, a w rewanżu lepsi okazali się siatkarze Arki/Tempo, zwyciężając po dramatycznym widowisku 3:2. W Chełmie podopieczni Sławomira Czarneckiego nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. W pierwszym meczu ograli kozieniczan 3:0, w drugim 3:1 i pewnie awansowali do turnieju półfinałowego.

W nim wiadomo już, że zagrają z Karpatami Krosno, które wygrały rywalizację z MOSiR Jasło 3:1 (3:0, 3:1, 1:3, 3:1) oraz z AZS Częstochowa, zespołem rywalizującym w grupie piątej drugiej ligi. Częstochowianie w pierwszym etapie play-off okazali się lepsi od Kęczanina Kęty, mimo że rywale w lidze zajęli wyższe miejsce, awansując po czterech meczach. Pierwsze spotkanie AZS wygrał 3:1, w drugim uległ 1:3, a w dwóch kolejnych drużyna z Częstochowy zwyciężyła 3:0 i 3:1.

Trzecim przeciwnikiem siatkarzy Arki/Tempo będzie albo MKS Andrychów, albo TKS Tychy. Decydujący piąty mecz zostanie rozegrany w środę 31 marca w Andrychowie. W dwóch pierwszych starciach MKS zwyciężył u siebie 3:1 i 3:2, a rewanżach w Tychach przegrał 0:3 i 1:3.

Półfinałowy turniej play-off o pierwszą ligę zostanie rozegrany w dniach 9-11 kwietnia. Arka/Tempo i miasto Chełm czynią starania, by rywalizacja odbyła się w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie.

Na tym etapie play-off zostaną rozegrane w sumie trzy turnieje półfinałowe. Z każdego po dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do turnieju finałowego. Zagra w nim sześć drużyn. Dwie najlepsze uzyskają awans do pierwszej ligi. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here