W co się bawić, czyli ferie w Świdniku

W mieście nie ma stoków narciarskich, niewiele jest miejsc gdzie można pojeździć na sankach, ale okazuje się, że i tak podczas ferii będzie co robić. Na chętnych czekają zajęcia w szkołach, domach kultury i na świeżym powietrzu.

Zabawy pod dachem

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku przygotował dwa feryjne turnusy. Jak zwykle chętnych było bardzo wielu. Miejsca na zajęcia z animatorami z MOK rozeszły się już kilkanaście dni temu. Nie oznacza to jednak, że na tych, którzy nie załapali się na akcję „Zima w mieście”, w MOK nie czekają już żadne atrakcje. – Przygotowaliśmy dwa spotkania z iluzjonistą – mówi Aneta Komsta ze świdnickiego MOK. – Zapraszamy wszystkich 17 i 24 stycznia do sali kinowej na godzinę 12.00.

Wstęp na pokazy iluzjonistyczne jest bezpłatny.

Zajęcia feryjne organizuje również Miejskie Centrum Profilaktyki. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 7 do 12 lat. Młodzi uczestnicy mogą liczyć na świetlicowe zabawy z instruktorami z MCP. Zajęcia będą się odbywały w pierwszym tygodniu ferii od 9.00 do 13.00. Żeby zapisać dziecko, wystarczy przyjść do MCP lub zadzwonić.
Z kolei w tym roku Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza dzieci od 7 lat na ferie z rękodziełem. Przedstawiciele SDK zaplanowali dwa turnusy. Uczestnicy mogą liczyć na warsztaty plastyczne, papieru czerpanego, ze śmiechoterapii, robotyki czy zajęcia z tworzenia mydełek glicerynowych. Koszt udziału w jednym turnusie dla mieszkańców bloków spółdzielczych to 70 zł, dla pozostałych 80 zł. Zapisy na zajęcia pod numerami telefonów: 81 751 23 88 i 537 429 275.

Co w szkołach?

W tym roku wszystkie świdnickie placówki zachęcają uczniów do spędzenia czasu w… szkole. Oczywiście o lekcjach nie może być mowy. W Szkole Podstawowa nr 3 odbędą się zajęcia recytatorskie, komputerowe, teatralne, plastyczno-muzyczne. Dołączyć można do kółka patriotycznego albo Klubu Przyjaciół Książki i Komputera.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 zaprasza do skorzystania z oferty zajęć przedmiotowych i artystycznych. Nie zabraknie zajęć z języka polskiego i języków obcych, matematyki, chemii oraz biologii.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą liczyć na zajęcia wyrównawcze oraz rozwijające ich zainteresowanie przedmiotami ścisłymi.
„Siódemka” zaprasza na ferie w duchu sportowym. Od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie, prowadzone będą zajęcia z piłki nożnej i siatkowej, a także tenisa stołowego, szachopiłki i gier zespołowych.

Lodowisko czeka

Wolny czas podczas ferii można spędzić również aktynie, na przykład na łyżwach. Na młodszych i starszych świdniczan będzie czekało sztuczne lodowisko przy Zespole Szkół nr 2. Tafla pojawiła się przy placówce już od kilku lat i zawsze cieszy się wielką popularnością.
Dodatkowo w ferie będą obowiązywały również niższe ceny za korzystanie z lodowiska. W ciągu dwutygodniowej przerwy godzina ślizgania będzie kosztować 2 zł.
Nie muszą się martwić również ci, którzy nie mają w domu łyżew. Przy lodowisku działa wypożyczalnia. Koszt skorzystania z niej to 3 zł dla dzieci i młodzieży i 5 zł dla osób dorosłych. Przed wejściem na taflę będzie można również skorzystać z okazji i naostrzyć swoje łyżwy. Z zabawy na lodowisku mogą korzystać również najmłodsi, tym bardziej, że szkoła dysponuje również pingwinem, który pomaga w nauce jazdy na łyżwach. (kal)