Sie ma rekord!

Zbiórki na WOŚP trwały nie tylko w Chełmie, ale we wszystkich gminach powiatu chełmskiego. Na zdjęciu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach

Ponad 125 tys. zł – tyle zebrano w Chełmie podczas zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale to jeszcze nie wszystkie wpłaty. Już teraz wiadomo, że padł rekord!

Działo się! Tegoroczny finał WOŚP w Chełmie trwał trzy dni. Wielkie granie rozpoczęło się w piątek. Imprez towarzyszących było sporo. Podczas hucznej imprezy w SP nr 11 zebrano ponad 4 000 zł. W Państwowej Szkole Muzycznej po raz drugi zorganizowano koncert „Gramy, bo lubimy”.

Efekt występów i licytacji (m.in. kolacja z dyrektorem szkoły muzycznej i szyld ze starego budynku szkoły muzycznej) to prawie 3 500 zł. W sobotnie popołudnie na scenie Chełmskiego Domu Kultury wystąpili młodzi artyści z ChDK, MDK i Estrady Dziecięcej. W sklepiku MDK można było kupić prace młodych plastyków.

„Muzyczny Misz Masz” zaserwowało stowarzyszenie WeRwA w kawiarni „Decaffencja”. Wystąpiły kapele „Bimber Boys”, „Kataryna”, „Klimat W”. Rozbawiona bluesową, folklorystyczną mieszanką muzyczną publiczność domagała się bisów, a do puszek WOŚP trafiło prawie 2500 zł. W niedzielę areną orkiestrowego grania był Pl. Łuczkowskiego. Scena WOŚP stanęła tam po raz pierwszy.

– To był dobry pomysł, choć jako organizatorzy liczyliśmy na bardziej liczny udział publiczności – mówi Grzegorz Gorczyca, szef sztabu WOŚP w Chełmie. – W tym roku chełmianie przekazali na rzecz WOŚP wiele rozmaitych produktów i usług. Nie wszystkie udało się zlicytować podczas finałowego weekendu, dlatego chełmski sztab zorganizował ich licytację na profilu WOŚPchełm na Facebooku.

Oferty kupna należy zgłaszać w komentarzach pod wybranymi fantami. Licytacja trwa do 23 stycznia do godz. 20:23. Zapraszamy do odwiedzenia „sklepiku”. Oferta jest bardzo różnorodna, ceny bardzo atrakcyjne, a cel akcji – zakup nowoczesnego sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych – bardzo szlachetny i ważny.

Do orkiestrowego grania dołączyły również m.in. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Chełmska Biblioteka Publiczna, chełmskie morsy, stacja ratownictwa medycznego, OSP z Kamienia i wielu chełmskich przedsiębiorców. Ostatnim akordem chełmskiego grania było „światełko do nieba”, które w Chełmie przybrało formę już nie fajerwerków tylko niezwykłego spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Hesperydy. Rolę koordynatora finału WOŚP w Chełmie po raz czternasty pełnił Automobilklub Chełmski. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here