Co się robi w wodociągach

11,3 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej zmodernizował chełmski MPGK tylko w pierwszym półroczu tego roku. A to jeszcze nie koniec.

Jak informuje MPGK, dotychczas wykonano modernizację sieci wodociągowej na ul. Grunwaldzkiej (od ul. Kilińskiego do Grunwaldzkiej 14A), na ul. Chomentowskiego (od ul. Rolniczej do Cementowej 21), oraz na ul. Kredowej. Na ul. Orlińskiej i ul. Rusałki wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej, natomiast na ul. Granicznej (od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wiejskiej) i na ul. Rolniczej (od ul. Przemysłowej do. Jagiellońskiej) przeprowadzono renowację kanału sanitarnego.

Na kolejne półrocze br. zaplanowano budowę sieci wodociągowej na ul. Bursztynowej i Rusałki, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kurpińskiego, a także przebudowę sieci wodociągowej na ul. Broniewskiego i Fredy.
– Ponadto trwają prace projektowe przygotowujące do realizacji inwestycji ważnych dla chełmian. To m.in.: budowa kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na ul. Bazylany – Wiercieńskiego oraz budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla aglomeracji chełmskiej – czytamy w komunikacie MPGK. (mg)