Siedem medali na Mazurach

Świetny start zanotowały najmłodsze reprezentantki MKS Cement Gryf Chełm podczas Międzywojewódzkiego Turnieju Młodziczek (11-13 lat) w zapasach, rozegranego w Nawiadach na Mazurach, gdzie wywalczyły aż siedem medali.

Na mazurskich matach do rywalizacji o medale przystąpiły zawodniczki z 4 województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Młode zapaśniczki reprezentujące chełmski klub zdobyły 7 medali i puchar za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Najwięcej powodów do radości miała Zuzanna Ciejak (SP nr 11 w Chełmie), która ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium.

Srebrne krążki zawisły na szyi u: Sylwii Kępińskiej (NSP Arka w Chełmie), Nikoli Silniewicz (SP w Okszowie), Roksany Sawickiej (SP w Rudzie Hucie) i Mai Radelczuk (SP nr 4 w Chełmie). Brązowy medal i trzecie miejsce wywalczyły Maja Pleskot (SP nr 5 w Chełmie) i Gabriela Szeliga (SP nr 11 w Chełmie). W klasyfikacji na najlepszy klub Cement Gryf Chełm zajął drugą lokatę, ustępując jedynie gospodyniom, zawodniczkom Orlika Nawiady.

Trenerami dzielnych wojowniczek Cementu Gryf Chełm są: Alicja Piersa, Andrzej Gruszkowski, Mirosław Czwalinski i Zdzisław Biały. Najważniejszym startem w tegorocznym sezonie dla młodych chełmskich zapaśniczek będą rozgrywane w połowie listopada w Kielcach mistrzostwa Polski młodziczek. (d)