Siedem medali zapaśników

W ostatnich dniach Dębica okazała się szczęśliwa nie tylko dla piłkarzy Chełmianki. O sukcesy w tym mieście postarali się także młodzi zapaśnicy Cementu Gryf Chełm.

Dębica była organizatorem międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w zapasach. Zawody objęto systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Udział w nich wzięli zawodnicy z czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Bardzo dobrze zaprezentowała się 15-osobowa reprezentacja Cementu Gryfa Chełm, która z Dębicy wróciła z siedmioma medalami, a drużynowo zajęła wysokie drugie miejsce.

Złote medale na matach w Dębicy zdobyli: Joachim Kolenda, Michał Woźniak i Maksymilian Szwalikowski. Srebrny medal wywalczył Dawid Rudy, zaś o brązowe krążki postarali się: Maksym Bartosik, Oskar Misiec i Dawid Hawryluk. Blisko podium znaleźli się z kolei Antoni Guz i Damian Kata, którzy zajęli piąte miejsca. Trenerami młodych zapaśników są: Mieczysław Czwaliński, Zdzisław Biały, Marcin Sadowski, Dariusz Jabłoński i Piotr Główka. Dla następców Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego najważniejszym tegorocznym startem będą jednak listopadowe mistrzostwa Polski młodzików, które zorganizuje Swarzędz. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here