Siedmiu chętnych na prezesa

SM w Świdniku czeka na nowy zarząd oraz walne, które odbędzie się w tym tygodniu

Siedem ofert wpłynęło na powtórzony przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świdniku konkurs na stanowisko prezesa. Jeszcze w tym tygodniu rada nadzorcza spółdzielni przyjrzy się im i sprawdzi, czy wszystkie spełniają wymagania formalne.


Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku czekała na oferty od kandydatów na stanowiska prezesa i wiceprezesa do spraw technicznych do 12 czerwca. W wymaganym terminie wpłynęło 7 podań na pierwszy z wakatów i 3 na drugi.

Przypomnijmy, że to już drugi konkurs na członków zarządu spółdzielni. Pierwszy został unieważniony, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganego poparcia członków rady nadzorczej.

W ubiegłą środę, 13 czerwca, członkowie prezydium rady nadzorczej spotkali się, aby wyznaczyć termin posiedzenia, podczas którego dokonana zostanie ocena formalna złożonych podań. Odbędzie się ono dzień po walnym, czyli w czwartek, 21 czerwca. Kandydaci, których podania będą bez zarzutu, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne. Te najpewniej odbywać będą się w ostatni tydzień czerwca. Ich dokładny harmonogram zostanie ustalony w tym tygodniu.

Spółdzielnia przypomina również o rozpoczynającym się walnym zebraniu członków. Odbędzie się ono w „Impulsie” (al. Lotników Polskich 56, I piętro). W poniedziałek, 18 czerwca, spotkają się mieszkańcy ADM I, we wtorek, 19 czerwca – ADM II, a w środę, 20 czerwca – ADM nr III. Wszystkie zebrania rozpoczną się o godz. 16.30. W porządku obrad znajdą się m.in. uchwały zgłoszone przez członków spółdzielni dotyczące odwołania z rady nadzorczej przewodniczącego Konrada Sawickiego oraz Jana Pyszniaka i Mariana Gołębiowskiego, którzy pod zwolnieniu Marka Słotwińskiego i Wiesławy Wypchło zostali oddelegowani do pracy w zarządzie oraz. (w)