Siennica Różana stolicą tańca

Zakończył się siódmy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar wójta gminy Siennica Różana „Rytm 2016”. Tegoroczna impreza składała się trzech wydarzeń artystycznych dając możliwość oglądania par na różnym etapie tanecznych umiejętności.

W sobotę ponad 150 dziecięcych tancerzy reprezentujących 15 ośrodków tanecznych stawiało swoje pierwsze kroki w tanecznej rywalizacji. Wdzięk i radość milusińskich wyróżniały pierwszy dzień Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, jaki odbył się w Siennicy Różanej. W niedzielę odbył się z kolei puchar klas F, E, D Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Bardzo dobrze wypadły w nim pary Chełmskiego Centrum Tańca Rytm Kamil Kretowicz i Dominika Lubawska oraz Marcin Koguciuk i Julia Gajewska, które awansowały do finału tej prestiżowej imprezy konkurując z duetami z całej Polski.

Do rywalizacji przystąpiło 117 par z 37 klubów i szkół tańca od klasy F do najwyższej międzynarodowej S z całej Polski oraz z Kijowa na Ukrainie. Pary rywalizujące o puchar wójta gminy Siennica Różana dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń czarując urodą, umiejętnościami i pięknymi kostiumami. W tym turnieju satysfakcjonujące wyniki osiągnęli Amadeusz Miazga i Kamila Siatka zajmując trzecie miejsce w klasie C standard i Jakub Koguciuk z Olgą Brodawką, którzy byli drudzy w najbardziej prestiżowej kategorii open par dorosłych w stylu tańców standardowych. Gala wieczorna zgromadziła mnóstwo gości, wśród których byli także wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk oraz gospodarz imprezy wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura. (k)