Silni i sprawni od małego

Dziesięć najlepszych drużyn z lubelskich przedszkoli rywalizowało 9 czerwca (sobota) w hali MOSiR w finale Międzyprzedszkolnej Spartakiady Sportowej.

Ta impreza przyciąga co roku tysiące przedszkolaków. W finale spotykają się najsprawniejsze maluchy z całego Lublina. Dzieci, przy dopingu kibiców dzielnie i ochoczo brały udział w rozgrywkach sportowych. Do finału przez sito eliminacji dostały się najlepsze drużyny z przedszkoli nr 18, 35, 43, 50, 54, 56, 57, 63, 70, oraz 85. Spartakiadę już po raz dziesiąty zorganizowały wspólnie: Przedszkole nr 54 i Przedszkolne nr 43. Imprezie towarzyszyło hasło: „Przedszkolak mały i duży wie, że sport mu służy”. Mali sportowcy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i upominkami. W tym roku patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Lublina i Przewodniczący Rady Miasta Lublin. (EM.K.)

Wyniki Spartakiady:

I miejsce i Puchar Ministra Edukacji Narodowej zdobyło Przedszkole nr 43.
II miejsce i Puchar Posła na Sejm RP Lecha Sprawki zdobyło Przedszkole nr 35.
III miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Lublin zdobyło Przedszkole nr 54.
IV miejsce i Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty zdobyło Przedszkole nr 70.
V miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Lublin zdobyło Przedszkole nr 57.
VI miejsce i Puchar Przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania RM Lublin zdobyło Przedszkole nr 63.
VII miejsce i Puchar Sekretarza Miasta Lublin zdobyło Przedszkole nr 50.
VIII miejsce i Puchar Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin zdobyło Przedszkole nr 85.
IX miejsce i Puchar Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki zdobyło Przedszkole nr 18.
X miejsce i Puchar Dyrektora LCAO zdobyło Przedszkole nr 56.