Siłownia od Nestle

Koncern „Nestle” urządzi w Rudzie Kolonii zieloną siłownię. Gmina dostała najwięcej głosów w konkursie „Nestle Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę”, spośród wszystkich samorządów z województwa lubelskiego, biorących w nim udział. Na Rudę-Hutę oddano aż 1 633 524 głosów!

Liczba oddanych głosów powala. Gdyby wziąć pod uwagę wszystkich mieszkańców gminy Ruda-Huta, czyli 4 700 osób, wyszłoby na to, że każdy z nich oddał
w konkursie 347 głosów.
– Z jednego e-maila można było oddać jeden głos dziennie – mówi Jarosław Walczuk, zastępca wójta gminy Ruda-Huta. – Konkurs trwał trzy miesiące. Wielu naszych mieszkańców wzięło w nim udział, oddając regularnie głosy, ale też nie zabrakło wsparcia od osób spoza gminy. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Bez tych głosów nie byłoby siłowni w naszej gminie.
Ruda-Huta wygrała głosowanie w województwie lubelskim. Zielona siłownia powstanie w Rudzie Kolonii, przy ośrodku kultury. Koncern „Nestle” w całej Polsce urządzi 16 siłowni, po jednej w każdym z województw.

– Teraz musimy dostarczyć do Nestle decyzję o warunkach zabudowy, dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania gruntem, stosowne upoważnienia do reprezentowania gminy oraz map, które pomogą w zaprojektowaniu siłowni – wymienia wicewójt Walczuk. – Po weryfikacji dokumentacji przez organizatora konkursu, będzie podpisana umowa między koncernem „Nestle” a gminą Ruda-Huta. Wtedy też będzie mógł się rozpocząć cały proces inwestycyjny, począwszy od projektu.
Zielona siłownia będzie składać się
z dziewięciu urządzeń, m.in. poręczy i podciągu nóg, wioślarza, roweru, orbitreka. Zostaną też zamontowane oznakowanie informacyjne, tablice z instrukcją obsługi i regulaminem zewnętrznej siłowni.(ptr)