Siłownia pod chmurką zniknie z ul. Kasztelańskiej

Plenerowa siłowania będzie musiała zniknąć ze skweru przy ul. Kasztelańskiej

Siłownia plenerowa mieszcząca się przy ul. Kasztelańskiej na Sławinie wkrótce może przestać istnieć, a urządzenia będzie trzeba przenieść w inne miejsce. Okazało się, że została wybudowana na działce, o którą upomnieli się byli właściciele.


– W stosunku do działki położonej przy ul. Kasztelańskiej, na której urządzona jest siłownia plenerowa, toczy się postępowanie administracyjne z wniosku spadkobierców dawnej właścicielki o zwrot wywłaszczonej nieruchomości, w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami – przyznaje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza. – W dniu 31 stycznia 2018 r. Starosta Lubelski wydał decyzję orzekającą o zwrocie przedmiotowej nieruchomości. Gmina Lublin wykorzystuje wszelkie przewidziane prawem środki odwołania i zaskarżenia niekorzystnych dla Gminy orzeczeń – zapewnia J. Góźdź.

W połowie grudnia 2019 roku  złożona została skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Data rozprawy nie jest jeszcze wyznaczona.

– Niemniej jednak, istnieje duże ryzyko, że skarga kasacyjna Gminy Lublin zostanie oddalona, skutkiem czego decyzja Starosty Lubelskiego orzekająca zwrot wywłaszczonej nieruchomości stanie się ostateczna i wykonalna. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, nieruchomość wywłaszczona podlega zwrotowi w stanie, w jakim znajduje się w dniu jej zwrotu. W związku z powyższym, przed zwrotem działki, musi nastąpić demontaż urządzeń siłowni plenerowej – dodaje Justyna Góźdź.

Na dziś w Ratuszu nie zapadły jeszcze decyzje gdzie siłownia zostanie przeniesiona i jakie koszty będą z tym związane.

Siłownia plenerowa przy ul. Kasztelańskiej, podobnie jak dwie inne na Sławinie – przy Altanowej i Świerkowej – zbudowane zostały w 2016 roku w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here