Siódemka świętowała srebrny jubileusz

Najpierw uroczystość w Miejskim Ośrodku Kultury i występy maluchów na scenie, a po południu wspólna zabawa na rodzinnym pikniku – tak wyglądał jubileusz Przedszkola nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku. W tym roku placówka kończy 25 lat istnienia.


Piątek, 9 czerwca, upłynął w Przedszkolu nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku pod znakiem obchodów jubileuszu 25-lecia. Uroczystości rozpoczęły się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich zaproszonych gości powitała dyrektor placówki Ewa Marchlewska. Widzowie mogli posłuchać o początkach przedszkola i o tym, jak zmieniało się ono przestrzeni ostatnich 25 lat.
– Dla człowieka 25 lat to bardzo dużo; to ćwierć wieku. Dla placówki to nie jest już może tak znaczący okres, ale dla nas, społeczności Przedszkola nr 7, te 25 lat to czas bardzo ważny i cenny. Tworzymy to przedszkole od samego początku – podkreśla E. Marchlewska.
Swój wkład w przygotowanie jubileuszowych uroczystości, oprócz nauczycieli, oczywiście miały też przedszkolaki, które zaprezentowały na scenie MOK-u wierszyki, tańce i piosenki. Dopełnieniem imprezy był festyn rodzinny, który odbył się popołudniu na przedszkolnym placu. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Były gry, zabawy, konkurencje sportowe i wspólne grillowanie. Ostatnim z punktów obchodów jubileuszu była msza święta, odprawiona w niedzielę (11.06), w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku w intencji społeczności przedszkola. (w)