Skanalizują gospodarczy „trójkąt”

Spotkanie zarządu Pegimeku z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w tzw. „trójkącie” na pograniczu Świdnika i Lublina

Może nie stanie sie to błyskawicznie, ale wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy działający w tzw. „trójkącie”, czyli terenie między ulicą Piasecką, al. Tysiąclecia i al. Jana Pawła II w końcu doczekają się kanalizacji.


O plany budowy sieci kanalizacyjnej i burzowej na tym terenie regularnie dopytuje władze miasta i spółki Pegimek radny Waldemar Białowąs, przewodniczący klubu KO. Jak podkreślał niejednokrotnie, najwyższy czas zainwestować w ten teren, gdyż jest to miejsce, gdzie mieszczą się firmy, które płacą miastu podatki, tworzą miejsca pracy, a brak kanalizacji stanowi dla nich poważnie utrudnienie.

– Ten tzw. „trójkąt” to pierwsza, nieformalna strefa aktywności gospodarczej Świdnika, to miliony podatków i ponad 300 miejsc pracy – mówił niedawno radny.

Jak zapewnia wiceburmistrz Marcin Dmowski, miasto czyni starania, aby umożliwić przedsiębiorcom przyłączenie się do kanalizacji. Niestety, nie ma możliwości „wpięcia” tego terenu w kanalizację miejską Świdnika, bo teren jest znacznie oddalony od sieci, jednak jest szansa na przyłączenie go do Lublina lub gminy Głusk.

– W ostatnim czasie odbyło się spotkanie zarządu Pegimeku z przedsiębiorcami i ja również, niebawem, się z nimi spotkam. Nie ma z naszej strony woli, aby ten proces wstrzymywać. Obecnie Pegimek jest na etapie projektowania sieci dla tego terenu. Kiedy będziemy mieć dokumentację, będziemy szukać finansowania lub starać się wykonać to z własnych środków – przekonuje M. Dmowski.

Przedsiębiorcy nie ukrywają, że zależy im na tej inwestycji.

–Wrażenia po spotkaniu z władzami Pegimeku są raczej pozytywne. Cieszymy się, że jest chęć współpracy ze strony miasta. Czekamy na obiecane spotkanie z wiceburmistrzem i liczymy, że uda się tę sprawę doprowadzić do końca możliwie szybko – mówi Rafał Dziewa, prezes jednej z działających na tym terenie firm. (w)