Skandal na zawodach?

– Zawód, wstyd i żenada – tak organizację powiatowych zawodów pływackich, które odbyły się w Krasnymstawie, komentuje nasz czytelnik. Powód?

– Dobry wieczór, postanowiłem do państwa napisać, bo nie mogę przejść obok tej sytuacji obojętnie – rozpoczyna się list, jaki otrzymaliśmy od naszego stałego czytelnika z powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna skarży się na zorganizowane w Krasnymstawie powiatowe zawody pływackie. – Na krasnostawski basen przyjechały dzieci ze szkół podstawowych z Izbicy, Gorzkowa, Fajsławic, Krasnegostawu itd.

Myślę, że dla dzieci miało to być ekscytujące, sympatyczne wydarzenie, taką przynajmniej reakcję zauważyłem u swoich dzieci. Pierwsze poważne zawody w ich życiu, w dodatku powiatowe – czytamy. Na tym jednak koniec dobrych wieści. – Niestety! Jedyne, co mogę napisać o poziomie organizacji tych zawodów to zawód, wstyd i żenada. Nikt z powiatowych urzędników nie raczył pofatygować się, jakby nie było na zawody powiatowe, i pogratulować dzieciom. Dzieci nie otrzymały żadnych dyplomów, medali, choćby skromnych gadżetów, uścisku dłoni od organizatora, nic – kontynuuje.

Mało tego, zwycięzcy poszczególnych wyścigów nie mogli stanąć na przysłowiowym pudle, bo podium oczywiście nie było. – Poza tym nikt nie wiedział, jakie zajął miejsce, organizator nawet nie informował o wynikach, a były to eliminacje do zawodów regionalnych w Zamościu. Może dla niektórych dorosłych nic się nie stało, ale dla większości dzieci tego typu imprezy są dużym przeżyciem i traktowane są poważnie. Niestety dzieci w żaden sposób nie zostały docenione, a przez to zmotywowane do ruchu i uprawiania sportu – pisze mężczyzna.

Czytelnik ironizuje: – Brawo powiat i Szkolny Związek Sportowy Powiatu Krasnostawskiego. Myślę, że ranga powiatowa w tym przypadku zrównała się z rangą zawodów „U cioci na imieninach” – pisze.

Na koniec dodaje: – Gdyby moje dziecko zakwalifikowało się do następnej rundy, regionalnej w Zamościu lub wojewódzkiej w Lublinie, to życzyłbym sobie żeby startowało, nie jako reprezentant powiatu krasnostawskiego, ale Jan Kowalski ze szkoły podstawowej.

Czekamy na komentarz powiatu w tej sprawie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here