Skąpo odziana Venus

Z Galerii Venus wyprowadzają się kolejne sklepy odzieżowe. Prawdopodobnie świdniczanie wolą na takie zakupy jeździć do nieodległego Felicity

Z Galerii Venus znikają popularne odzieżowe marki. Nie będzie sklepów Reserved, House i Cropp. Klienci nie kryją rozczarowania. Po drugiej stronie miasta powstaje za to market budowlany.


– „Z Galerii Venus wynoszą się popularne sklepy: Reserved, House, Cropp. Tak jak w tej chwili starą część galerii odwiedzamy tylko dla Kika, tak za kilka dni albo tygodni nową część odwiedzać będziemy tylko dla CCC. Smutne – napisała na Spotted: Świdnik na Facebooku jedna z internautek.
I rzeczywiście niektóre wystawy w Venus opustoszały. Biuro galerii handlowej nie chce komentować tej sytuacji, bo, jak tłumaczy, nie jest ona uzależniona od zarządu. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić sklepy zostały zamknięte, bo umowa pomiędzy właścicielem marek (firmą LPP), a franczyzobiorcą została rozwiązana. Czy i co pojawi się w miejscu zlikwidowanych sklepów odzieżowych, na razie nie wiadomo.
U zbiegu ulic Żwirki i Wigury, Jana III Sobieskiego i Sportowej powstaje za to nowy sklep budowlany. Jak czytamy na stronie internetowej świdnickiego ratusza, będzie to Bricomarche, oferujący materiały budowlane, wykończeniowe, narzędzia do majsterkowania oraz artykuły ogrodnicze i dekoracyjne. Market ma mieć powierzchnię 2 tys. mkw. Planowany termin otwarcia to drugi kwartał przyszłego roku. Niewykluczone, że w przyszłości przy markecie budowlanym stanie także spożywczo-przemysłowy Intermarche, ale konkrety w sprawie tej inwestycji nie są jeszcze znane. (w)