Skarżyńskiego remont nie ominie

Świdnicki Ratusz rozstrzygnął przetarg na remont ulicy Skarżyńskiego. Prace będą kosztować ponad 800 tys. zł.


Skarżyńskiego i Okulickiego to ulice, na które Urząd Miasta Świdnik chciał pozyskać dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. W przypadku Okulickiego udało się – miasto otrzymało niespełna 1 mln zł wsparcia, a dziś prace związane z przebudową ulicy są już w toku i mają potrwać do jesieni.

Z kolei projekt dotyczący przebudowy ul. Skarżyńskiego trafił na listę rezerwową FDS. Już wówczas władze miasta zapowiadały, że nie zamierzają odkładać tego remontu „na potem” i wkrótce ogłoszony został przetarg.

Zgłosiły się do niego trzy firmy: Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, które zaproponowało kwotę ok. 885 tys. zł, LS Complex z Lublina (718 tys. zł) i pruszkowski Strabag (1,1 mln zł). Najtańsza z ofert została odrzucona z przyczyn formalnych, a za najlepszą uznano tę złożoną przez lubelskie KPRD.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. wymiana nawierzchni na całej długości ulicy, zjazdach i parkingach, a także przyległych chodnikach i opaskach oraz wymiana oznakowania pionowego na nowe. Na realizację tych prac będzie miał czas do końca roku. (w)