Skasują feralne przejście

To przejście dla pieszych niebawem zostanie zlikwidowane

Przejście dla pieszych przez ul. Racławicką, naprzeciwko apteki całodobowej i Biedronki, zostanie zlikwidowane. Wnioskuje o to świdnicka policja, wskazując, że ostatnio zginął na nim pieszy, a w ciągu ostatnich trzech lat doszło w tym miejscu do sześciu wypadków i prawie 50 kolizji.


– Na początku listopada nasza komenda wystosowała pismo do Starostwa Powiatowego w Świdniku z wnioskiem o likwidację przejścia dla pieszych na ul. Racławickiej, na którym ostatnio zginął potrącony przez auto 69-latek. Po tym zdarzeniu przeprowadziliśmy analizę, z której wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat w tym miejscu doszło do 6 wypadków, w tym jednego śmiertelnego i 47 kolizji. W analizie uwzględniono 350-metrowy odcinek przed i za feralnym przejściem – wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Powiat, w którego zarządzie, znajduje się ulica Racławicka już od dawna zastanawiało się jak poprawić bezpieczeństwo na feralnym przejściu. Planując przebudowę Racławickiej myślało o jego lepszym oświetleniu, postawieniu pulsującej sygnalizacji i wbudowaniu tzw. kocich oczek, ale ostatecznie tych rozwiązań nie wdrożyło. Teraz zapowiada, że przychyli się to wniosku policji.

– Przejście zostanie w najbliższym czasie zlikwidowane. Niedaleko, bo około 70 metrów wcześniej znajduje się inne przejście, które jest bezpieczniejsze, więc likwidacja tych pasów nie powinna znacząco wpłynąć na komfort przechodniów – informuje Bartłomiej Pejo, wicestarosta powiatu świdnickiego. JN