Skatepark do liftingu

Betonowy skatepark przy ul. Hryniewicza, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, niedługo przejdzie remont. Zaplanowane prace poprawią estetykę i bezpieczeństwo tego chętnie uczęszczanego przez młodzież miejsca.

Skatepark przy „Piątce” powstał w 2009 roku. Miłośnicy jazdy na desce od razu polubili to miejsce – obiekt cały czas cieszy się popularnością i jest intensywnie użytkowany, a to spowodowało, że jest także mocno sfatygowany. Stąd potrzeba jego remontu. Do ubiegłego tygodnia Urząd Miasta Świdnik czekał na oferty od firm, które zechciałyby podjąć się wykonania prac modernizacyjnych.

Planowany remont nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę tego miejsca, ale podniesie też poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta, betonowe płyty (o pow. ponad 800 mkw.) tworzące nawierzchnię placu skateparku, zostaną wyrównane, wygładzone i zaimpregnowane, a pęknięcia i elementy do jazdy naprawione. Wzmocnione zostaną także fundamenty betonowych elementów skateparku.

Na ogłoszone przez UM Świdnik zapytanie ofertowe w sprawie modernizacji skateparku odpowiedziała jedna firma, a jej oferta spełniła wymogi i została zaakceptowana. Na wywiązanie się z zadania wykonawca będzie miał 40 dni od podpisania umowy.

Koszt prac to ok. 117 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here