Skatepark i pumptrack do liftingu

Świdnicki skatepark przejdzie drobny remont. Ładniej będzie również wokół wybudowanego po sąsiedzku pumptracka.


Teren znajdującego się między Aleją Lotników Polskich a ul. Piłsudskiego skatepark zostanie wysprzątany, oczyszczony, a metalowe rampy i poręcze zostaną odmalowane.

– Nasz spółka Pegimek dostała już zlecenie na wykonanie tych prac, których koszt szacujemy na ok. 15 000 zł – informował w ubiegłym tygodniu wiceburmistrz Marcin Dmowski, zapowiadając, że prace ruszą lada dzień.

Robotnicy pojawią się również na powstałym po sąsiedzku, w ramach IV Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego, pumptracku, czyli asfaltowym torze do ekstremalnej jazdy rowerem. Obiekt powstał pod koniec ubiegłego roku i choć został oddany do użytku, wymaga drobnych prac polegających na zagospodarowaniu otoczenia.

– Obiekt jest ukończony, ale we współpracy z wykonawcą musimy przeprowadzić pewną kosmetykę zieleni – wyjaśnia M. Dmowski, podkreślając, że budowa pumptracka okazała się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy liczba korzystających z niego, przed wybuchem epidemii, rowerzystów i rolkarzy oraz pozytywne opinie świdniczan. JN