Skazani na komfort

Ponad cztery miliony złotych kosztować będzie remont najstarszego pawilonu mieszkalnego w Zakładzie Karnym w Chełmie. Więźniowie mają mieć nowocześnie i komfortowo.


W ubiegłym roku chełmski sanepid wydał zalecenia Zakładowi Karnemu w Chełmie. Wśród nich było doprowadzenie do należytego stanu sanitarnego łaźni, a konkretnie: naprawy sufitu, ścian w łaźni, korytarzach do niej prowadzących, a także ścian ubikacji i natrysków izby chorych. Łaźnia znajduje się w najstarszym pawilonie mieszkalnym – „A” chełmskiego więzienia. Wiosną br. pawilon ten został wyłączony z użytkowania i rozpoczęto przygotowania do wielkiego, kompleksowego remontu. Cele opróżniono, rozlokowując około setkę więźniów, w zakładach karnych na terenie całego kraju. Roboty w pawilonie „A” oszacowano na 4,2 mln zł. Obejmują one remont cel, łaźni oraz innych pomieszczeń.
– Dofinansowanie na remont otrzymaliśmy w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020” – wyjaśnia por. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie. – Prace projektowo-kosztorysowe są na ukończeniu, tym samym będzie można rozpocząć remont najstarszego oddziału mieszkalnego. Termin zakończenia ustalono na koniec 2018 roku. (mo)