Składki na 2017

Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego uchwalił wysokość składki członkowskiej na 2017 rok. Składka podstawowa będzie kosztowała 86 zł (o 11 złotych więcej niż dotąd). Składka ta obowiązuje we wszystkich okręgach PZW.
Wysokości składek na ochronę i zagospodarowanie wód uchwalone przez Zarząd Okręgu PZW w Chełmie na 2017 rok nie zmieniły się w stosunku do bieżącego 2016 roku. Wzrośnie jedynie opłata za egzamin na kartę wędkarską z 15 do 20 złotych.

Wpisowe bez możliwości zwolnień

Zarząd Główny PZW w Warszawie wyjaśnił możliwości stosowania ulg i zwolnień przy opłatach wpisowego, które jest wnoszone przy ubieganiu się o przyjęcie do PZW. Zgodnie z treścią interpretacji jedynie członkowie uczestnicy (w wieku do lat 16) mogą opłacać wpisowe w wysokości ulgowej 50% wartości tej opłaty (pełna opłata wynosi 25 zł). W związku z tym zarządy kół nie mogą stosować innych ulg, a tym bardziej zwalniać z wpisowego osoby ubiegające się o przyjęcie do PZW. Przypominamy, że powyższe zasady dotyczą także tzw. „spóźnialskich”, tj. tych osób, które opłacają składki po 30 kwietnia. W tych przypadkach zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby te są traktowane na równi z nowo wstępującymi do Związku.

Zezwolenia na amatorski połów ryb

Zarząd Okręgu PZW w Chełmie zatwierdził druk zezwolenia, które będzie obowiązywało wędkarzy w 2017 roku. Tzw. „książeczki” zawierające zezwolenie i rejestr amatorskich połowów ryb mają mniejszy, bardziej praktyczny format. Ponadto treść opracowano w sposób znacznie ułatwiający ich wypełnianie.

Wyniki odłowów

Zakończono odłowy ryb na kanale Wieprz – Krzna prowadzone za pomocą agregatów połowowych przez Chełmski Zarząd Okręgu. W sumie odłowiono 2026 kg ryb ryb, w tym: szczupak – 564 kg, jaź – 432 kg, płoć – 598 kg, okoń – 246 kg, leszcz – 127 kg, sandacz – 59 kg. Ryby trafiły do wód użytkowanych przez okręg Chełmski.

Nowe jezioro

W związku z włączeniem jeziora Wereszczyńskiego w gm. Urszulin do obwodu rybackiego nr 2 rzeki Bug, powierzchnia łowisk użytkowanych przez Chełmski Okręg powiększyła się o 5,2 ha. Stosowny aneks do umowy użytkowania tego obwodu, w tym wymienionego jeziora, zawarto we wrześniu br. (kd)

Spinningowe GP Moczykijów

(20 listopada) Członkowie koła Moczykije InteGracja spinningowali na starorzeczu
i Bugu w Uchańce w ramach II Grand Prix mistrzostw koła. Pierwsze miejsce zdobył Waldemar Kołodziejczyk, który złowił dwanaście okoni na łączną sumę 2220 punktów. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Sobierajski (szczupak i okoń – 920 pkt.). Trzeci był Bartosz Czernikarz (siedem okoni – 850 pkt.), czwarty – Bartosz Stachniuk (dwa okonie – 480 pkt.), piąt – Emil Pielecki (okoń – 150 pkt.).

Ładny szczupak dał zwycięstwo

(20 listopada) Na rzece Bug oraz na starorzeczach w Woli Uhruskiej i Bytyniu rozegrano zorganizowane przez Zarząd koła PZW w Woli Uhruskiej VIII Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie Członków PZW Okręgu Chełm. Rywalizowało 29 zawodników. Klasyfikacja końcowa: 1. Lesław Urbański – 4980 pkt, 2. Marcin Wierzbicki – 1605 pkt, 3. Grzegorz Zalewski – 715 pkt, 4. Arkadiusz Pajor- 645 pkt, 5. Norbert Cholawo – 285 pkt, 6. Krzysztof Dybek – 130 pkt.
Największą rybę zawodów – szczupaka o wadze 4980 gramów złowił L. Urbański. Sędziowali: Tadeusz Walczuk oraz Joanna Kupisz. (b)