Sklep IKEA w Lublinie dołączył do wyzwania #Hot16challenge

Kadr z teledysku, nagranego przez pracowników IKEA w Lublinie, którzy dołączyli do wyzwania #Hot16challenge

W odpowiedzi na nominację od sklepu IKEA w Szczecinie pracownicy IKEA Lublin przystąpili do wyzwania #Hot16challenge, akcji, której celem jest promocja zbiórki pieniędzy prowadzonej na portalu siepomaga.pl w celu wsparcia lekarzy i szpitali walczących z pandemią koronawirusa.


Pracownicy IKEA Lublin mieli 72 godziny na nagranie swojej 16-wersowej zwrotki hip-hopowego utworu, w której rapują o aktualnej sytuacji i zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa. W teledysku nie brakuje także lubelskich akcentów – mowa o „brejdakach”, cebularzu i koziołku.

Utwór dostępny jest w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=irgmzODYRds. Celem akcji #Hot16challenge jest promocja zbiórki pieniędzy prowadzonej na portalu siepomaga.pl. Dochód zostanie przekazany na wsparcie lekarzy i szpitali. Link do zbiórki: http://siepomaga.pl/hot16challenge

Sklep IKEA Lublin od początku trwania epidemii zaangażował się w pomoc dla lokalnej służby zdrowia w czasach walki z koronawirusem. W ramach ogólnopolskiej obywatelskiej inicjatywy @Wzywamyposilki, pracownicy IKEA Food, przygotowywali obiady dla personelu medycznego. Przekazano także pomoc rzeczową.

Dzięki temu do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie oraz 4 stacji pogotowia ratunkowego w Lublinie i regionie trafiły elementy wyposażenia od IKEA, które ułatwią medykom odpoczynek i regenerację w czasie pracy. MG