Skończą dopiero po wakacjach

Przeciągają się prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej. Wiadomo już, że drogowcy nie skończą prac przed rozpoczęciem roku szkolnego. A to oznacza, że w pierwszych dniach września kierowców czekają korki, zwłaszcza przy zjeździe z wiaduktu w kierunku hotelu „Kamena”…

Prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu Obłońskiej i Zielnej oraz odcinka drogi prowadzącego do budowanego PSB „Mrówka” rozpoczęły się w maju br. Wykonawca to Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie.
Drogowcy byli zmuszeni zamknąć odcinek Zielnej i skierowali kierowców na objazdy. Wydawało się, że podczas wakacji inwestycja zostanie ukończona. Niestety, prace potrwają jeszcze przez pierwsze dni września. A wszystko przez problemy związane z przełożeniem sieci elektrycznych, które nie były zinwentaryzowane. Prace podziemne prowadziło też Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
– Lada dzień elektrycy i pracownicy MPGK zakończą swoje działania i drogowcy będą mogli przystąpić do dalszych robót – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Wydłużenie terminu prac nie jest ani z winy inwestora, ani też wykonawcy. Nikt nie przypuszczał, że mogą być tak poważne problemy z przełożeniem sieci elektrycznych. Sądzę, że na początku września rondo i cała Zielna będą już przejezdne. Przez kilka dni kierowcy muszą jeszcze wykazać się cierpliwością. (ptr)