Skończmy z chaosem przy cmentarzu

Jak wskazuje radny, plac przy cmentarzu, po deszczu zamieniający się w błotnistą breję, nie jest najlepszą wizytówką Świdnika

Apeluje o to radny Andrzej Krupa w interpelacji do burmistrza Waldemara Jaksona.


Andrzej Krupa (klub radnych Waldemara Jaksona) zwrócił się do włodarza miasta o wybudowanie po północnej stronie cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w miejscu znajdującego się tam obecnie szutrowego placu gruntowego, parkingu z prawdziwego zdarzenia.

– W okresie Wszystkich Świętych przy cmentarzu brakuje miejsc parkingowych i osoby przyjeżdżające odwiedzić groby bliskich zatrzymują się na tym właśnie placu, często robiąc to jak popadnie, utrudniając wjazd i wyjazd innym autom, wprowadzając chaos – zauważa radny Krupa. – Brak wyraźnie wyznaczonych miejsc postojowych uniemożliwia też wykorzystanie całej powierzchni tego parkingu, a jego aktualna nawierzchnia psuje wizerunek miasta.

Radny uważa, że miasto powinno w tym miejscu wybudować parking z prawdziwego zdarzenia z oświetleniem, a do tego wybudować drogę dojazdową do budynku administracji cmentarza razem z miejscami postojowymi. Ma nadzieję, że da się to zrobić jeszcze przez najbliższymi świętem 1 listopada.

Burmistrz Waldemar Jakson w odpowiedzi napisał, że teren, który jest obecnie tymczasowym parkingiem, jest przeznaczony pod taką właśnie inwestycję, ale parking w tym roku jeszcze nie powstanie, bo w budżecie nie zabezpieczono na ten cel środków finansowych. – Budowa nowego parkingu na obecnie wykorzystywanym terenie kosztowałaby ok. 800 tys. zł, a gdyby miał być większy nawet ok. 4 mln zł – wylicza burmistrz. – Wniosek o wybudowanie docelowego parkingu zostanie potraktowany jako propozycja do projektu budżetu gminy na 2020 rok – podsumowuje burmistrz.

– To dobra wiadomość, że inwestycja zostanie wzięta pod uwagę. Nie spodziewałem się jednak, że koszty wybudowania parkingu mogą być aż tak wysokie – komentuje otrzymaną odpowiedź Andrzej Krupa, który zapowiada, że będzie starał się by budowa doszła do skutku. JN