Skontrolowali Muzeum

Do trzech razy sztuka. Radni powiatowi z komisji rewizyjnej przeprowadzili kontrolę w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Na jej wyniki trzeba będzie jednak poczekać.

Radny Marek Piwko, przewodniczący komisji rewizyjnej, osobiście uczestniczył w kontroli. Oprócz niego do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie poszli Anna Mróz i Tadeusz Chruściel. Przypomnijmy, że kontrola w początkowej wersji miała odbyć się 28 października br., ale tego dnia zostało zaplanowane otwarcie wystawy i termin przełożono na 18 listopada.

W tym dniu dyrektor placówki Andrzej Gołąb przebywał jednak na „usprawiedliwionej nieobecności w pracy”, dlatego też kontrola nie doszła do skutku. Radny Marek Piwko ustalił kolejną datę – 25 listopada. Zasygnalizował dyrektorowi, że w przypadku jego nieobecności w pracy, ma wyznaczyć pracownika, który udostępni zespołowi kontrolnemu niezbędną dokumentację.

– Kontrola doszła do skutku, otrzymaliśmy wszystkie dokumenty, o które poprosiliśmy i na pierwszy rzut oka są pewne kwestie, które wymagają konsultacji z radcą prawnym. Nie chcę o nich mówić szerzej, dopóki nie otrzymamy opinii prawnej. Na wyniki kontroli trzeba będzie zatem poczekać – powiedział radny Marek Piwko. (s)