Skorpion z dwoma brązami

Dwa medale z Pucharu Polski w kickboxingu, rozegranego w Świdniku, przywiozły reprezentantki włodawskiego klubu MKS Mechanik Skorpion.

Anna Schweisser, debiutująca wśród kadetek starszych w kat powyżej 65 kg, zdobyła brązowy medal, przegrywając nieznacznie, w półfinale ze złotą medalistką z Wołomina. Medal brązowy wywalczyła startująca po raz pierwszy w zawodach Dagmara Lewczuk (w kat do 46 kg kadetek starszych). Debiut odnotowała również 12-letnia Julia Oszust, kadetka młodsza, która zajęła szóste miejsce, przegrywając z późniejszą zdobywczynią Pucharu z Centrum Tang Soo Do Pionki.

Krzysztof Szostakiewicz (kadet młodszy do 37 kg) zajął dziewiąte miejsce. W imprezie wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek. Patronat honorowy sprawował burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, organizatorem był Lubelski Klub Sportów Walki „Dan” Świdnik. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z urzędu miasta we Włodawie oraz starostwa powiatowego we Włodawie. Trenerem Skorpiona jest Sylwester Protas. Klub od wielu lat wspiera Wiesław Blicharski, właściciel firmy budowlanej Handbud. (k)