Skosztuj papieskiego tortu

Z okazji przypadającego, 16 października, Dnia Papieża Jana Pawła II, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku zaprasza na wystawę papaliów i książek poświęconych Papieżowi Polakowi oraz… na tort.


16 października, dzień, w którym w 1978 roku, krakowski arcybiskup, kardynał Karol Wojtyła, został powołany na Stolicę Piotrową przyjmując imię Jana Pawła II, w 2005 roku został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Papieża Jan Pawła II.

Z tej okazji Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku zaprasza na wystawę książek o Ojcu Świętym Janie Pawle II i tort ufundowany przez Andrzeja Zakrzewskiego – jednego z czytelników, który przez wiele lat był współorganizatorem konkursów wiedzy o Janie Pawle II i jego nauczaniu. Słodki poczęstunek zaplanowano na godz. 12.

Wdzięczność za wybór Papieża-Polaka, jego działo i nauki, świdniczanie wyrazili już w ubiegłą niedzielę, 13 października, uczestnicząc w wydarzeniach Dnia Papieskiego, który od 2001 roku obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” nawiązującym do słów wypowiedzianych przez Chrystusa do Apostołów po Ostatniej Wieczerzy. Tego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku wystąpił chór Salve Regis i odbyło się spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem – dziennikarzem, autorem książek, reportaży oraz słuchowisk o papieżu. Tematem spotkania było „Dwaj przyjaciele Karol Wojtyła i Stefan Wyszyński – świadectwa jedności mimo różnic”.

Zaśpiewaj dla Papieża

W Świdniku obchody Dnia Papieskiego zostały wydłużone do 27 października. Tego dnia w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela odbędzie się finałowy koncert w wykonaniu uczestników Muzycznych Warsztatów Wiary „Mocne jest moje serce”. W warsztatach, które odbywać się będą w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, w piątek – 25 października, sobotę – 26 października i w niedzielę – 27 października, mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich (grupa pierwsza) oraz studenci i dorośli (grupa druga).

Uczestnicy pod okiem profesjonalnych muzyków: Michaliny Kurowskiej (solistka), Bartłomieja Abramowicza (fortepian), Anny Kabulskiej (trener wokalny) oraz Marzena Goc (dyrygent) przygotują koncert pieśni pt. „W cieniu Bożych skrzydeł”. Na warsztaty obowiązują zapisy (do 18 października) za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego np. na profilu wydarzenia na Facebooku i stronie parafii oraz opłata w wysokości 50 zł przeznaczona na pokrycie kosztów organizacyjnych: śpiewnika, obiadu w sobotę, serwisu kawowego i dekoracje podczas koncertu. Niepełnoletni muszą dostarczyć dodatkowo pisemną zgodę rodzica lub opiekuna.JN