Skrót już przejezdny

Dzięki łącznikowi mieszkańcy zyskają wygodny wjazd i wyjazd z osiedla

Łącznik między aleją NSZZ „Solidarność” a ulicą Jaworową jest już przejezdny, a lada dzień pokryje go asfaltowy dywanik.


O ten łącznik mieszkańcy ul. Jaworowej prosili od momentu oddania do użytku, z początkiem tego roku, drugiego etapu budowy al. NSZZ Solidarność i powstania, niespełna kilkadziesiąt metrów za ich blokami, tzw. małej, południowej obwodnicy Lublina. By dojechać do niej autem, musieli jednak nadrobić, aż kilkaset metrów – najpierw do ulicy Klonowej, a później do Modrzewiowej lub Kusocińskiego.

Władze miasta od początku zapowiadały, że wezmą te głosy pod uwagę, bo też widzą potrzebę powstania takiego skrótu, ale najwcześniej stanie się to w przyszłym roku. Znalazły jednak sposób, by łącznik powstał o wiele szybciej. Jego budowę ujęto w dodatkowym zakresie prac, związanych z utwardzaniem dróg, prowadzonych przez spółkę Pegimek. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia, a w ubiegłym tygodniu, na łączniku była już podbudowa i skrót był przejezdny, a lada dzień powinien pojawić się na nim asfalt. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here