Skrót mocno pożądany

Mieszkańcy osiedla zlokalizowanego przy ul. Jaworowej zwrócili się z prośbą o uwzględnienie w tegorocznym budżecie miasta środków na budowę odcinka łączącego al. Solidarności bezpośrednio z ul. Jaworową

Mieszkańcy ulicy Jaworowej proszą o budowę krótkiego odcinka drogi, który połączy ich ulicę z wybudowanym właśnie ostatnim odcinkiem al. NSZZ „Solidarność”. Wskazują, że usprawni to komunikację na osiedlu i poprawi bezpieczeństwo. Miasto przyznaje im rację i obiecuje, że się tym zajmie.


O to czy istnieje możliwość budowy kilkudziesięciometrowego łącznika pomiędzy ulicami Solidarności i Jaworową pyta w interpelacji, w imieniu mieszkańców, radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza).

– Mieszkańcy osiedla zlokalizowanego przy ul. Jaworowej zwracają się z prośbą o uwzględnienie w tegorocznym budżecie potrzeby budowy odcinka łączącego al. Solidarności bezpośrednio z ul. Jaworową. Omawiana inwestycja powinna zakładać budowę ok. 50-metrowej drogi łączącej przygotowany już zjazd z al. Solidarności, z drogą wjazdową na osiedle przy ul. Jaworowej. Obecnie jedyny wjazd na osiedle prowadzi przez ulicę Klonową, pomimo że same bloki zlokalizowane są kilkanaście metrów od al. Solidarności – pisze radny Magier.

Budowa łącznika, jak wskazują mieszkańcy, pozwoli na rozładowanie ruchu prowadzącego z Solidarności na osiedle Brzeziny II, ponieważ miejsce to stanie się najkrótszą drogą łączącą osiedle z al. Solidarności oraz na ominiecie kłopotliwego wyjazdu z ul. Klonowej w stronę ul. Kusocińskiego, co usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo.

Władze Świdnika zgadzają się, że to potrzebna inwestycja.

– Znamy ten temat, bo mieszkańcy zgłosili nam już taką potrzebę. Będziemy pracować nad tym, aby włączyć tę drogę do al. Solidarności. Zamierzamy się tym zająć w przyszłym roku – mówi wiceburmistrz Marcin Dmowski. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here