Skruszony złodziej

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwa rowery i portfel. 30-letni mieszkaniec Świdnika usłyszał już zarzuty. Do wszystkiego się przyznał.


W ubiegłym tygodniu świdniccy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży dwóch rowerów oraz portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi. Do kradzieży rowerów doszło na początku maja tego roku. Jeden z jednośladów, o wartości 700 zł został przez mężczyznę skradziony z wózkowni bloku, natomiast drugi, o wartości 600 zł, sprzed klatki schodowej. Do kradzieży portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi doszło kilka tygodni wcześniej. Zuchwały złodziej wykorzystał nieostrożność domowników i wszedł do niezamkniętego mieszkania jednego z bloków.
W ubiegłą środę mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty. 30-latek był już karany za podobne przestępstwa i wykroczenia.
Policja apeluje o czujność oraz ostrożność.
– Prosimy o zamykanie pomieszczeń, gdzie przechowujemy wartościowe przedmioty oraz o zamykanie drzwi mieszkań. Pamiętajmy, że pozostawiając rower bez odpowiedniego zabezpieczenia, przed blokiem czy sklepem, możemy w łatwy sposób stać się ofiarą przestępstwa – przypominają świdniccy policjanci. (opr. w)