Skrzydło dobudowane

Zakończono pierwszy etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kamieniu. W dobudowanym skrzydle powstały dwie sale przedszkolne. Dzięki temu wkrótce będzie tu mogło uczęszczać więcej przedszkolaków.

Kilka lat temu radni gminy Kamień zgodzili się na dobudowę dwóch sal przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Temat wzbudzał kontrowersje, bo to kosztowna inwestycja. Ale dzięki niej znajdzie się miejsce dla kolejnych dwóch grup przedszkolaków – w sumie około pięćdziesięciorga dzieci. Pierwszy etap inwestycji, który zakończył się w ubiegłym tygodniu kosztował 666 tys. zł.

Do podstawówki w Kamieniu dobudowano skrzydło z dwiema salami dla przedszkolaków, sanitariatami, przebieralnią, pomieszczeniem do wydawania posiłków. Na razie są w tzw. stanie surowym. Drugi etap inwestycji przewiduje montaż niezbędnych instalacji i wyposażenia. Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, zapowiada, że wystąpi o dotacje na ten cel do ministerstwa. Koszt całej inwestycji zamknie się w milionie złotych. Sale przedszkolne mają być gotowe do 15 czerwca 2021 r. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here