Skrzyżowanie przestanie straszyć

Na skrzyżowaniu ulic: Krańcowa – Dulęby – Elektryczna stanie sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu ulic: Krańcowa – Dulęby – Elektryczna zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.


Przejście w tym rejonie Kośminka przez dwupasmówkę należy do najniebezpieczniejszych w mieście. Zarząd Dróg i Mostów podaje, że przejeżdża tamtędy średnio 2700 pojazdów na godzinę, s w okolicy znajdują się dwie szkoły (SP nr 32 i Gimnazjum nr 15), trzy przedszkola, Dom Opieki Społecznej i placówka pogotowia opiekuńczego.
– Przejść jest bardzo trudno, niebezpiecznych sytuacji jest mnóstwo. Niedawno sąsiadka omal nie zginęła – samochód wyhamował w ostatnim momencie, kobieta otarła się o maskę pojazdu. A nie tak dano był tu wypadek śmiertelny – przypomina Roman Prendecki, mieszkaniec osiedla, jeden z inicjatorów zbierania podpisów pod uchwałą obywatelską. Radni przegłosowali ją w styczniu 2015 roku.
Zamówienie na roboty budowlane pojawiło się niedawno. – Projekt przewiduje 6 masztów i 8 latarni sygnałowych. Dokumentacja przewiduje też korektę lokalizacji przejścia o ok. pół metra w kierunku skrzyżowania, obniżenie krawężników i niewielkie poszerzenie chodników z kostki betonowej, z wykonaniem dojścia do przycisków przy sygnalizacjach – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Jeszcze wcześniej miasto przewidywało w tym miejscu szerszy zakres prac. Wiązał się on jednak ze sporo większymi wydatkami na modyfikację lokalnego układu drogowego, m. in. poprzez budowę lewoskrętów. Środków z budżetu nie udało się wygospodarować.
Koszt inwestycji to około 200 tysięcy złotych. BACH