Skrzyżowanie stanie się rondem

Od soboty, 3 listopada, będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności, al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelskiej. Wkrótce stanie się ono rondem.

To ważna informacja przede wszystkim dla kierowców, którzy jadą tamtędy w godzinach nocnych, gdy wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Do tej pory pierwszeństwo przejazdu miały auta jadące aleją Solidarności, niekiedy rozwijające zawrotną prędkość.

Kierowcy wyjeżdżający z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelskiej musieli ustąpić im pierwszeństwa. Wkrótce to się zmieni i na skrzyżowaniu obowiązywać będzie tzw. ruch okrężny. – Dzięki temu przejazd przy wyłączonej sygnalizacji będzie bezpieczniejszy. Wykonawca montuje już oznakowanie, które do 3 listopada będzie przysłonięte czarną folią – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Przez pierwszy miesiąc od wprowadzenia zmiany sygnalizacja świetlna na nowym rondzie ma jednak działać przez całą dobę. Zarząd Dróg i Mostów chce, aby kierowcy zdążyli się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu. Od lat to skrzyżowanie nazywa się „skrzyżowaniem blacharzy”. Potwierdzają to policyjne statystyki. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here