Skuteczna interwencja po służbie

Skradzione kosmetyki wróciły na półkę, a 43-letni złodziejaszek został zatrzymany, dzięki czujności sklepowej ochrony, a przede wszystkim policjantowi, który będąc po służbie, akurat robił w sklepie zakupy.


W minioną środę po południu świdniccy policjanci dostali wezwanie do jednego z supermarketów, gdzie na próbie kradzieży kosmetyków zatrzymano 43-letniego świdniczanina. Rabusia na gorącym uczynku przyłapała pracownica ochrony, ale kiedy próbowała zagrodzić mu drogę, ten najpierw zaczął szarpać się z kobietą, a później odepchnął ją na sklepowe półki i rzucił się do ucieczki. Wtedy do akcji wkroczył 41-letni funkcjonariusz wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który tego dnia miał wolne i właśnie był za zakupach. Mundurowy, choć był po służbie, bez wahania podjął interwencję i w mgnieniu oka obezwładnił agresywnego rabusia.

– Sprawca został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za użycie przemocy w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. JN