Skuteczne oszustwo „na Francuza”

Pochodząca z gminy Izbica, a na co dzień pracująca w Niemczech kobieta, padła ofiarą internetowego oszusta podającego się za Francuza. Naiwna 55-latka straciła 40 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu do krasnostawskiej komendy policji zgłosiła się 55-letnia mieszkanka gminy Izbica. – Kobieta na stałe pracuje w Niemczech. Tam za pomocą portalu społecznościowego poznała mężczyznę, który podawał się za Francuza. Podczas trwającej kilka miesięcy znajomości przelała nieznajomemu łączną kwotę 40 tys. zł. Oszust wyzyskiwał kobietę tłumacząc, że ma problemy życiowe i pilnie potrzebuje gotówki – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Mundurowi próbują ustalić prawdziwą tożsamość Francuza”.

– Apelujemy o zachowanie wysoko idącej czujności, rozsądku i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, a zwłaszcza z osobami, które poznajemy w internecie – podkreśla Babicz. – Pamiętajmy, że oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby żeby nas oszukać. Grają na naszych uczuciach i słabościach. Nigdy nie przekazujmy bezmyślnie naszych kosztowności i nie podawajmy kodów dostępu do naszych bankowości czy kodów zabezpieczających do kart – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here