Sławomir nie przyjedzie

– Urzędnicy szykują dożynki wyborcze, na które chcieli ponoć ściągnąć wyjątkową gwiazdę disco polo, Sławomira. Nie udało, ale to znak, że zbliżają się wybory – mówią mieszkańcy gminy Żmudź. Wójt Edyta Niezgoda zaprzecza tym pogłoskom. – One świadczą o tym, że kampania wyborcza coraz bliżej – twierdzi Niezgoda.

W gminie Żmudź imprez kulturalnych jest sporo. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zlot motocyklowy, którego pomysłodawcą jest ks. Dariusz Stefanek, proboszcz parafii w Żmudzi, motocyklista z zamiłowania. Z coraz większym rozmachem urządzany jest jarmark aktywności kobiet, zainicjowany pięć lat temu. Najbardziej tradycyjną imprezą wciąż pozostają jednak gminne dożynki, które ściągają tłumy mieszkańców.
– W tym roku urzędnikom ponoć bardzo zależało, aby na dożynkach zagrał Sławomir, gwiazda muzyki disco polo z popularnym ostatnio przebojem „Miłość w Zakopanem” – mówi jeden z mieszkańców gminy Żmudź. – Ale Sławomir ponoć nie ma wolnych terminów a poza tym jego koncert jest za drogi dla naszego samorządu. Skoro urzędnicy szukali takiej gwiazdy to znak, że wybory idą. Szykują wyborcze dożynki.
Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź, przyznaje, że umowa z gwiazdą tegorocznych dożynek – artystą disco polo – już została podpisana. Nie chodzi jednak o Sławomira. Wójt tłumaczy, że na jego występ gminy nie stać. Na razie nie chce zdradzać, kto wystąpi na dożynkach. Mówi, że jeszcze na to za wcześnie i lepiej, aby mieszkańcy mieli niespodziankę. Zapewnia jednak, że żadnych wyborczych dożynek nie szykuje. Mówi, że w poprzednich latach urzędnicy też starali się, aby na święcie plonów występowali ciekawi artyści. W efekcie na dożynkowej scenie w Żmudzi grał m.in. zespół „Bayer Full”, „Top One”, „Happy End”, „Trubadurzy”, „Kabaret Kopydłów”. Wójt Niezgoda mówi, że przy wyborze danego artysty pod uwagę brane są koszty występu, dopasowany jest terminarz.
– Nasi mieszkańcy zasługują na to, aby na dożynkach zagrał dla nich ciekawy artysta. To ma być prezent dla rolników, którzy ciężko pracują – mówi wójt Niezgoda. – Co roku na naszym święcie plonów występowali interesujący artyści i tak też będzie w tym roku. Wybory nie mają z tym nic wspólnego.
Dożynki w gminie Żmudź zaplanowano na 19 sierpnia. Wójt Niezgoda przypomina, że oprócz tego szykuje się sporo innych imprez, m.in. zlot motocyklowy, jarmark aktywności kobiet, jubileusze: 10-lecia kapeli „Żmudziaki” i 90-lecie OSP Wołkowiany, złote gody. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here