Ślisko, niebezpiecznie!

W ubiegły poniedziałek na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, w tym do groźnego wypadku w Rudniku.

Ciągle padający, marznący śnieg i zimowa aura nie dają ani na chwilę odetchnąć kierowcom powiatu krasnostawskiego. Tylko jednego wieczoru, 26 stycznia, dyżurny krasnostawskich policjantów odnotował kilkanaście zdarzeń drogowych.

– Po godzinie 8.00 w miejscowości Rudnik kierowca BMW nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. 19-latek z gminy Rudnik, który kierował BMW wyszedł z całej sytuacji bez obrażeń. Ucierpiała natomiast kierująca Volkswagenem, 44-letnia mieszkanka tej samej gminy.

Utrudnienia w ruchu występowały także na drodze krajowej numer 17. W miejscowości Zakręcie kierowca ciężarowego mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście 22-latkowi i jego 57-letniemu pasażerowi nic się nie stało. – Za Łopiennikiem Górnym z kolei, kierujący ciężarowym Dafem zderzył się z drzewem leżącym na jezdni, które przewróciło się od ciężaru śniegu.

57-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem, nie odniósł żadnych obrażeń. W Łopienniku Nadrzecznym utrudnienia w ruchu występowały też na pasie w kierunku Krasnegostawu z uwagi na zblokowane pojazdy ciężarowe, które na oblodzonej nawierzchni nie mogły kontynuować jazdy – mówi Babicz.

Podsumowując, tego dnia dyżurny krasnostawskich policjantów odnotował jeden wypadek drogowy, 6 kolizji oraz kilka interwencji związanych z utrudnieniami w ruchu. – Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! Warunki pogodowe nadal są trudne, a nawierzchnia drogi jest śliska.

Pamiętajmy, aby jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, o zachowaniu odstępu od poprzedzającego pojazdu, o odpowiednim przygotowaniu naszego pojazdu do drogi, łącznie z jego odśnieżeniem, a także o unikaniu gwałtownego hamowania i dostosowaniu naszych umiejętności do warunków panujących na drodze – podkreśla rzecznik krasnostawskiej policji. Policja przypomina również pieszym by nie wchodzili na przejście bezpośrednio przed jadący pojazd. Jest ślisko i co za tym idzie, droga hamowania jest znacznie wydłużona. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here