Ślisko!

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! Spadł śnieg, zrobiło się ślisko, czego pierwsze efekty niestety widać. Na terenie gminy Krasnystaw doszło do groźnej kolizji. Kierująca Oplem wpadła w poślizg i zderzyła się z Chevroletem.

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek w Niemienicach. Jak ustalili mundurowi, 65-latka z gminy Rudnik, jadąca Oplem, nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad autem i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Chevroletem, którym kierował jej rówieśnik. Niemieckie auto zakończyło ostatecznie jazdę w przydrożnym kanale. – Kierowcy byli trzeźwi, na szczęście nic im się nie stało – mówi Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie. – Kobieta została ukarana mandatem, wzbogaciła się także o 6 punktów karnych – dodaje.

Policja apeluje. Podobnych zdarzeń, oby nie tragiczniejszych w skutkach, będzie więcej, jeżeli kierowcy nie zdejmą nogi z gazu. – Spadł śnieg i nawierzchnia zrobiła się śliska, pamiętajmy o tym zwłaszcza przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy już odpowiednio wcześniej, tak aby mieć czas na szybką reakcję. Pamiętajmy również o właściwych oponach. Zimowe ogumienie jest przede wszystkim dostosowane do panujących obecnie niższych temperatur. Ich wykonane sprawia, że opona zimowa przy minusowych temperaturach nadal zachowuje swoją elastyczność. Nie pojawia się wówczas efekt twardnienia opony, co zdecydowanie wpływa na zmniejszenie jej przyczepności do nawierzchni jezdni. Stosując zimowe ogumienie krótsza jest jednocześnie droga hamowania pojazdu, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas zimowej jazdy – przypomina Babicz. (k)