Słowackiego w jedną stronę?

Ulica Słowackiego

– Ulica Słowackiego powinna być jednokierunkowa – uważają niektórzy świdniczanie. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić znalezienie wolnego miejsca parkingowego i usprawniłoby ruch w tej części miasta. Urzędnicy nie mówią nie, ale najpierw o zdanie zapytają mieszkańców ulicy. Skonsultują też sprawę z policją.


Niektórzy mieszkańcy bloków przy ul. Słowackiego chcieliby, aby ich ulica była jednokierunkowa. Jak mówią, polepszyłoby to warunki jazdy i ułatwiło znalezienie miejsca parkingowego.
– Kiedy wracam z pracy, często kołuję kilka razy wokół bloku, bo nie mam gdzie stanąć. Zwłaszcza teraz, kiedy znów zaczął się rok szkolny jest tu tragicznie. Gdyby ulica była jednokierunkowa, łatwiej byłoby o wolne miejsce – uważa nasza czytelniczka.
Temat ulicy Słowackiego na jednej z ostatnich sesji poruszył też radny Mirosław Tarkowski. Jego zdaniem ulica powinna być jednokierunkowa, z wjazdem od strony Wyszyńskiego.
Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego UM Świdnik, tłumaczy, że żadne decyzje w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Słowackiego jeszcze nie zapadły.
– Rozmowy trwają. Decyzja nie zapadnie szybko, bo pod uwagę trzeba wziąć pod uwagę stanowiska różnych instytucji. Umówiliśmy się, że pod koniec września lub na początku października będziemy rozmawiać na ten temat z komendantami policji i straży miejskiej. Wystąpimy też do wspólnot mieszkaniowych z tej ulicy o opinię. Kilka lat temu był już taki pomysł i w pierwszej kolejności miasto wystąpiło właśnie do zarządcy tych wspólnot o zebranie opinii mieszkańców na temat zmiany organizacji ruchu. Poza jedną wspólnotą wszystkie były przeciwne – mówi Magdalena Kurowska.
Zdaniem policjantów, jeśli taka będzie wola mieszkańców, nie będzie przeciwwskazań dla wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Słowackiego.
– Nie ma tam zbyt dużego natężania ruchu, więc można byłoby tam zrobić jednokierunkową ulicę, a to pozwoliłoby uzyskać dodatkowe miejsca parkingowe, z czym – jak wiemy – w Świdniku jest duży problem – mówi podinsp. Tomasz Dejer, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. (w)

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrzebieraniec
Następny artykułPoziomkowa brodzi w błocie