Ślubowali na sztandar szkoły

To był bardzo ważny dzień w życiu szkoły z ul. Podzamcze 9 w Lublinie, a jeszcze ważniejszy dla 87 pierwszaków z SP nr 23 im. Olimpijczyków Polskich. We wtorek dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.


– Drogie dzieci minął już pierwszy miesiąc nauki. To czas na pewno niezwykle ekscytujący dla was, ale ciekawy i jednocześnie bardzo trudny dla każdego z was – zwrócił się do blisko 90 pierwszaków Kamil Dąbrowski, dyrektor „23”. – To miesiąc podczas którego poznaliście środowisko szkolne, poznajecie swoich kolegów, koleżanki, poznaliście swoją panią. Uczycie się literek, cyferek, ale przede wszystkim dowiadujecie się o najważniejszych faktach z życia szkoły – kontynuował dyrektor. – Ta podstawowa wiedza pozwala borykać się z codzienną szkolną, codziennością. Chciałbym przy tej okazji powiedzieć, że ta piękna szkoła jest dla was! To tutaj będziecie zdobywać dalszą wiedzę, umiejętności, budować swoje relacje, przyjaźnie. Życzę wam aby czas spędzony w tej szkole był pełen radości, abyście z ochotę do niej przychodzi i czynili swoim mądrym zachowaniem wiele powodów do radości i satysfakcji dla rodziców i swoich nauczycieli.
Podczas uroczystości pierwszaki bez cienia tremy recytowały, śpiewały, a nawet pochwaliły się swoją wiedzą na temat historii 700-letniego Lublina.
Na koniec dzieci ślubowały na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i Polakami, a dyrektor Kamil Dąbrowski pasował każdego malucha na ucznia wielkim ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Nie mogło zabraknąć także pamiątkowych zdjęć. KB