Słupki rozwiążą problem?

O ustawienie słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie wzdłuż ulicy Łopacińskiego apeluje Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa. Problem występuje przede wszystkim na odcinku od Al. Racławickich do budynku Poczty Polskiej.


– Zarząd dzielnicy Wieniawa zwraca się z prośbą o ustawienie słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie wzdłuż ulicy Łopacińskiego od Al. Racławickich do Poczty Polskiej – czytamy w piśmie, jakie Tomasz Makarczuk skierował do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością UM Lublin.

Zdaniem Makarczuka ustawienie słupków przy ul. Łopacińskiego poprawi bezpieczeństwo pieszych. Przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa zwraca uwagę, że wprawdzie na ul. Łopacińskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania, ale jest on nagminnie łamany. – Interwencje Straży Miejskiej nie przynoszą skutków, gdyż po odjeździe patrolu natychmiast stawiane są samochody. Są to sytuacje tak nagminne, że nie jest możliwe wyeliminowanie ich poprzez działania doraźne – uważa Makarczuk. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here